Для підняття та переміщення вантажів використовують спеціальні засоби — лебідки. Особливий попит мають електричні тельфери, які використовують в автомобільній промисловості, дорожньому будівництві, а також для різних господарських потреб. Такий засіб має чимало переваг порівняно з іншими видами. Сьогодні ми розберемо переваги електричних тельфер, а також основні види та особливості вибору.

Різновиди електричних лебідок

Залежно від умов використання та кінцевої мети, розрізняють різні види електричних лебідок. Серед них:

●     малопотужні — зазвичай можуть піднімати до 500 кг. Їх часто використовують в автосервісах для підняття автівок або інших легких вантажів;

●     середньопотужні — можуть оперувати з масою 1-5 тонн. Використовуються на будівельних майданчиках або підприємствах для переміщення обладнання та інших вантажів;

●     високопотужні лебідки — мають потужність понад 5 тонн. Їх найчастіше використовують на будівельних майданчиках, у складських приміщеннях або портах. Такі лебідки здатні підіймати найважчі вантажі.

Електричні лебідки можуть відрізнятись швидкістю, граничним навантаженням та іншими параметрами залежно від сфери застосування.

На що варто звернути увагу при виборі лебідки?

Щоб не витратити гроші дарма, варто ретельно підібрати оптимальний варіант лебідки, зважаючи на її характеристики. В першу чергу треба обирати модель за максимальним навантаженням: тобто, вагою, яку може цей пристрій підняти. Для цього найкраще орієнтуватися на найважчий предмет, з яким доведеться працювати у перспективі.

Не менше значення має й довжина каната, який використовується для підйому вантажу. Краще заздалегідь дізнатися висоту або довжину, з якою треба буде працювати у певних умовах.

Ще одним важливим критерієм є швидкість, з якою тельфера буде піднімати вантаж. Кожна лебідка має свою потужність, від якої залежать як максимальне навантаження, так і швидкість роботи пристрою.

У різних тельфер може відрізнятись тип зажиму. В деяких варіантах продумана ручна фіксація, в інших — автоматична. Більш безпечним є другий варіант.

Деякі виробники пропонують додаткові функції: наприклад, бездротовий пульт дистанційного керування. Втім вони зовсім не обов’язкові та не мають важливого значення для експлуатації тельфери.

Переваги електричних лебідок

До основних переваг електричних лебідок належать:

●     легкість в експлуатації — вони прості у використанні та не потребують жодних фізичних зусиль для підйому вантажу. Все, що потрібно оператору — це натиснути кнопку на пульті керування, завдяки чому регулюється процес підйому та опускання;

●     високий рівень безпеки — виробники передбачають спеціальні заходи, які унеможливлюють будь-які негативні наслідки при експлуатації обладнання. Зазвичай системи автоматично вимикаються при перевищенні максимального навантаження або ж активують автоматичну зупинку пристрою при наявності перешкод;

●     ефективність — такі лебідки відрізняються швидкою роботою, завдяки чому досягається ідеальна продуктивність;

●     універсальність — електрична тельфера підходить для підняття найрізноманітніших вантажів, тож не має обмежень в роботі;

●     доступна вартість — у порівнянні з гідравлічними аналогами, електричні лебідки коштують дешевше;

●     висока надійність — при обережному використанні та виборі дійсно якісного пристрою можна розраховувати на тривалий експлуатаційний термін;

●     низький рівень шуму — у порівнянні з іншими типами підйомних механізмів, електрична лебідка працює більш тихо, завдяки чому її можна використовувати навіть у нічний час.

 

Загалом електричні лебідки — це ефективний та надійний варіант обладнання, яке дозволяє піднімати важкі вантажі. Вони не потребують залучення фізичних сил, завдяки чому забезпечують високу продуктивність, а оператори не ризикують отримати травми. Електричні лебідки широко використовують в автосервісах, на підприємствах та будівельних майданчиках. Сам пристрій можна без проблем встановити як на автомобілі чи судні, так і умовах підприємств.