Для забезпечення ефективної роботи двигуна автівки дуже важливо зберігати правильний рівень масла. Саме тому варто приділяти достатню увагу регулярні заміні масляного фільтра, адже саме він гарантує чистоту оливи та подовжує термін служби агрегата. Сьогодні ми розкажемо про важливість такого фільтра, а також поділимося інформацією, коли і як варто проводити процедуру.

Коли варто змінювати масляний фільтр?

Масляний фільтр є важливим елементом системи змащення двигуна в автомобілі. Завдяки ньому всі тверді частки, бруд та інші забруднення, що містяться у мастилі, відфільтровуються та не впливають на роботу мотора. Також він сприяє захисту двигуна від зносу, подовжує термін його служби та зберігає ефективність.

Загалом рекомендується проводити заміну масляного фільтра при кожній заміні масла. Втім існують декілька факторів, які також мають вплив на частоту процедури. Зокрема, має значення пробіг автомобіля. Сучасні автівки передбачають заміну масляного фільтра кожні 8-12 тисяч кілометрів. Не менший вплив мають й умови експлуатації. Якщо ваша автівка постійно експлуатується в умовах високих навантажень, вона вимагатиме частішої заміни фільтра.

Існують ситуації, при яких фільтр може передчасно вийти з ладу. Про його забитість може свідчити ступінь забруднення оливи, оцінити яку можна щупом. Так званими «симптомами» забитого масляного фільтра можуть бути:

  • збільшення витрат палива транспортного засобу;
  • при підйомах автівка різно смикається;
  • зменшення потужності двигуна;
  • гальмування транспортного засобу без натискання на педалі;
  • ситуації, коли автівка періодично «глохне» на холостому ході.

В таких випадках варто обов’язково перевірити фільтр та замінити його на новий.

Процедура заміни масляного фільтра

Перед тим, як розпочати процедуру заміни масляного фільтра, варто ретельно до неї підготуватись. Перш за все необхідно зібрати інструменти. Вам стануть у пригоді набір ключів для зняття масляних фільтрів LEX, велика ємність (об’ємом до 7 літрів), рукавички та ганчірки.

Далі варто дотримуватись простого порядку дій:

  1. Обов’язково прогріти двигун автомобіля до його робочої температури, щоб мастило стало менш густим.
  2. Заїхати на оглядову яму для того, щоб забезпечити зручність заміни розхідників. При цьому автівка має прийняти горизонтальне положення.
  3. Прибрати кришку заливного отвору.
  4. Підставити під автівку підготовлену ємність, яка призначення для стікання відпрацьованої оливи. Відкрутити пробку злива, яка розташована на піддоні.
  5. За допомогою інструменту демонтувати старий фільтр.
  6. Повернути на місце зливну пробку, коли мастило перестане витікати.
  7. Закрутити новий фільтр до моменту, коли його край доторкається до ущільнювача. Перед повним закрученням варто додати кілька крапель оливи безпосередньо на сам ущільнювач.
  8. Через кришку спеціального отвору варто додати необхідну кількість мастила, не забувши потім прикрутити кришку заливного отвору.
  9. Наприкінці процедури варто запустити двигун, дати йому достатньо часу для прогріву та ретельно перевірити рівень оливи. За необхідності додати необхідну кількість.

Заміна масляного фільтра: самостійно чи на СТО?

Дати однозначну відповідь на таке питання дійсно складно. Варто враховувати декілька факторів. Наприклад, якщо ви маєте достатні навички та досвід у виконанні автомобільних робіт, то ви цілком зможете впоратись із завданням. Втім, якщо у вас є сумніви у своїх здібностях, краще все ж таки звернутись за професійною допомогою до фахівців на СТО.

Звичайно ж, варто враховувати, що для самостійної заміни фільтра необхідно мати спеціальні інструменти. На додачу не слід забувати, що самостійна заміна може зайняти у вас більше часу, аніж звернення до фахівців. Заміна фільтра на СТО може бути дорожчою, але це виправдано якістю робіт та використанням оригінальних розхідників.

Варто обирати той варіант, який є найзручнішим саме для вас та відповідає потребам. У разі появи сумнівів, краще все ж таки звернутись до фахівців на СТО, які якісно проведуть роботу. Втім, якщо ви впевнені у своїх силах, то наявність якісного інструменту та трохи часу дозволять вам досягти чудового результату.