Металообробка є ключовим етапом виробництва в різних галузях промисловості. Якісна обробка металу забезпечує створення високоякісних та точних деталей для різноманітних виробів. Втім для цього важливо використовувати надійні інструменти та обладнання для забезпечення ефективних та якісних ремонтних процесів. Пропонуємо вашій увазі п’ять актуальних видів обладнання для металообробки.

Токарний верстат

Це спеціальне обладнання, в основі якого є токарний ніж, який знімає шар металу з обертової заготовки. Агрегат використовується для створення металевих деталей різної складності: валиків, гайок, болтів тощо. Важливою особливістю обладнання є можливість обробляти заготовки різних форм та діаметрів, з максимальною точністю та швидкістю для задоволення різних промислових потреб.

Для серійного виробництва використовують автоматизовані верстати з програмованим управлінням. Вони дозволяють ефективно виготовляти однотипні деталі за короткий період часу з точною відповідністю розмірним характеристикам.

Фрезерний верстат

Це спеціальний агрегат, в якому фреза (ріжучий інструмент) обертається та рухається вздовж сторін деталі для створення бажаної форми. Таке обладнання необхідне для виготовлення різноманітних деталей та заготовок для конструкції яких характерні складні геометричні форми. Важливою особливістю верстатів є можливість точної та ефективної обробки матеріалів для створення найрізноманітніших продуктів.

Фрезерні верстати мають чимало переваг:

  • універсальність — вони підходять для обробки різних матеріалів (не тільки металу, але й дерева, пластику тощо);
  • забезпечення максимальної точності. Це важливо підходить для виробництв, що потребують високої якості кінцевого результату;
  • можливість обробки складних форм;
  • ефективність використання як у великосерійному, так і масовому виробництві.

Свердлильний верстат

Це спеціальне обладнання, яке використовується для виготовлення отворів у різних матеріалах, в тому числі й у металі. Серед його основних функцій:

  • інструмент дозволяє максимально точно встановлювати глибину свердління, щоб отримувати необхідний розмір отвору;
  • обладнання забезпечує вільне обертання свердла навколо своєї вісі, що призводить до точного результату;
  • чітка фіксація матеріалу, завдяки чому унеможливлюється його рух під час свердління.

Чудовим прикладом такого обладнання є свердлильний верстат LEX LXDP16-2 1600W (чавунна основа + металеві шківи). Він чудово впорається з задачами свердління та фрезерування в будь-яких умовах: домашніх гаражах, професійних майстернях тощо. Основа пристрою має спеціальний отвір, завдяки якому обладнання можна закріпити на землі задля забезпечення стійкості конструкції. Оптимальні технічні характеристики, а також ергономічність використання роблять такий свердлильний верстат ідеальним помічником як для професіоналів, так і для новачків.

Гідравлічний прес

Нерідко в металообробці використовується гідравлічний прес для виконання різних задач. Найчастіше він необхідний для обробки матеріалів та формування деталей із залученням гідравлічної сили. Обладнання підходить для створення різноманітних елементів шляхом їх вирізання з листового металу. Крім того, гідравлічні преси згинають та розтягують металеві заготовки для отримання необхідної форми.

Подібне обладнання використовують для виробництва металевих виробів масового вжитку: різноманітного обладнання, окремих елементів побутової техніки тощо. Крім того, преси актуальні для виготовлення кузовів транспортних засобів: автівок, автобусів і т.д.

Електроерозійний станок

Він ідеально підходить для формування складних деталей, для яких не підходить механічний спосіб обробки. Обладнання призначене для роботи з матеріалами, що мають високу твердість (наприклад, загартованої сталі). Принцип роботи електроерозійного станку передбачає створення іскри між електродом та оброблюваною деталлю, завдяки чому відбувається ерозійне видалення матеріалу.

Зазвичай таке обладнання ідеально підходить для виготовлення точних та складних тиснених форму масовому виробництві. Крім того, електроерозійний станок дозволяє створювати деталі з дуже малими отворами та тонкими стінками.