Шліфувальна машина є важливим інструментом, який дозволяє здійснювати обробку будь-яких поверхонь. Вона виконує функцію полірування та шліфування, дозволяє зняти з поверхні шари фарби, іржу, видалити всі нерівності та підготувати поверхню до чистового оздоблення. Шліфувальна машина широко використовується як у побуті, так і для розв'язання комерційних задач. Дуже важливо не тільки знати, як правильно обрати такий пристрій, але й ознайомитись із правилами догляду та обслуговування, що дозволить зберегти її в робочому стані та суттєво збільшити тривалість експлуатації.

 

Правила догляду за шліфувальною машиною

Варто своєчасно очищувати мішок для пилу (як, наприклад, у шліфмашини для стель і стін LEX LXDWS 15LS). Під час роботи пристрою в ньому накопичується чимала кількість пилу та інших часток, які при нерегулярному очищенні можуть потрапляти до фільтра. Це призведе до погіршення продуктивності інструмента, а також може вплинути на зниження якості обробки поверхні. Забитий мішок може збільшити навантаження на двигун та навіть спровокувати перегрів пристрою, тим самим пришвидшивши термін його виходу з ладу. Не слід забувати про те, що весь пил та інші частинки матеріалу можуть бути шкідливими для користувача шліфмашини. Саме тому варто своєчасно очищувати мішок задля того, щоб запобігти респіраторним захворюванням.

Час від часу шліфмашину треба змащувати. Такий крок дозволяє знизити тертя між деталями пристрою, тим самим збільшуючи тривалість її служби. Для цього слід використовувати спеціальні мастила, задачею яких є недопущення зносу поверхонь з металу.

Обов’язково слід контролювати стан електричних дротів та вилки. За наявності будь-яких пошкоджень слід відмовитись від експлуатації пристрою та звернутись до фахівця, який зможе розв'язати проблему.

Не менш важливо правильно зберігати пристрій. Варто відділити саму шліфмашину від насадок та забезпечити їх окреме розміщення. Зверніть увагу, що сам пристрій обов’язково треба зберігати в прохолодному та сухому місці. Такий крок дозволить запобігти появі корозії на металевих деталях. Тримати шліфмашину варто на полиці або в спеціальному захисному кейсі. Правильно підготовлене місце для зберігання дозволить захистити пристрій від ударів, вологи та пилу.

Не забувайте, що шліфувальна машина має зберігатись з відключеним живленням. Такий крок дозволяє подбати про безпеку, а також суттєво подовжує термін служби пристрою.

 

Додаткове обслуговування шліфувальної машинки

Перед кожним використанням шліфмашини її треба ретельно перевіряти. Слід переконатися в тому, що всі деталі знаходяться в робочому стані та не потребують заміни. Якщо ж виникли пошкодження або ви помітили знос деяких деталей, варто обов’язково замінити їх, оскільки вони можуть перешкоджати безпроблемній експлуатації пристрою.

Час від часу може виникати потреба у заміні окремих деталей — навіть попри догляд за ними, адже знос є природним процесом. Мова може йти про шліфувальні пластини або абразивні диски. Варто детально ознайомитись з технічними характеристиками пристрою для того, щоб обрати відповідну деталь і не витратити зайві гроші, купуючи неправильний варіант.

Для виконання різних робіт варто підбирати відповідні насадки. Ігнорування цього правила може призвести до пошкоджень безпосередньо самої шліфмашини, а також зменшення терміну її експлуатації.

Дуже важливо замовляти послуги професійних ремонтників у разі серйозної поломки машинки. Некваліфіковане втручання може призвести до серйозних наслідків (наприклад, повного виходу машини з ладу), адже спеціалізований інструмент потребує відповідних знань та досвіду.

 

Загалом догляд та обслуговування шліфувальної машини — важливі процеси, які дозволяють забезпечити довготривалу та надійну експлуатацію. Дуже важливо ретельно дотримуватись правил зберігання, очищення, змащення, а також заміни деталей. Це створить сприятливі умови для тривалої та ефективної експлуатації шліфмашини.