Пневмоінструмент працює за допомогою стиснутого повітря. Його можна використовувати у різних галузях, де він реалізує має чимало переваг: легкість, ефективність, високу продуктивність. Дуже важливо не лише придбати якісний інструмент (наприклад, набір пневмоінструментів LEX LXATK24), але й дотримуватись правил експлуатації. Це дозволить уникнути травм, виходу з ладу інструменту та знизить ризик виникнення серйозних витрат на його ремонт.

Як підготуватись до роботи

В першу чергу треба правильно організувати систему подачі стисненого повітря, до складу якої входять компресор, гнучкі шланги та додаткові елементи (наприклад, фільтри, волого- та масловідділювачі тощо). Існує два варіанти: вони можуть постачатися в комплекті безпосередньо з самим обладнанням, або ж доведеться купувати їх окремо.

Важливо розуміти, що у повітрі, яке подається з компресора, присутні домішки. В результаті випадання конденсату може утворюватись вода, яка стане причиною корозії металевих деталей пристрою. Очевидно, що це рано чи пізно призведе до псування.

Передчасне зношування інструменту може бути викликане попаданням пилу та інших абразивних частинок у механізмі. Щоб уникнути таких неприємних наслідків, необхідно встановити в пневмосистему вологовідділювач. Він дуже важливий, якщо компресор буде активно експлуатуватися протягом усієї зміни в цеху чи майстерні. Втім для домашнього використання цілком можна обійтись без зайвих витрат. Натомість перед початком робіт варто подбати про злив конденсату з ресивера.

Для захисту механізмів пневмоінструментів від пилу потрібен повітряний фільтр. Для його справної роботи необхідно забезпечити регулярне очищення (приблизно кожні 100 годин роботи). Щоб збільшити терміну служби, інструмент необхідно змащувати. Така дія знизить тертя та знос металевих деталей. Для цього може знадобитися лубрикатор. Крім того, перед початком робіт рекомендується у вхідний штуцер закапати кілька крапель олії, щоб забезпечити безпечну роботу пристрою.

Окрему увагу варто приділити підготовці власного екіпірування. Оскільки робота компресора супроводжується шумом, дуже важливо використовувати захисні навушники або хоча б беруші, які можна вставити у вушні раковини. Не менш важливо захистити органи дихання та очі від пилу та можливих випарів. Для цього варто використовувати респіратор та окуляри. На руки треба одягнути рукавички, оскільки вони дозволять запобігти зісковзуванню руки з ручки інструменту.

Правила експлуатації пневмоінструменту

В першу чергу перевірте всі шланги та з’єднання, щоб зробити неможливим будь-який витік повітря. Варто застосовувати спеціальні перехідники та штуцери та в жодному разі не користуватись саморобними хомутами.

Схема роботи проста: до шлангу компресора треба приєднати пневмоінструмент, і тільки потім увімкнути подачу повітря. Спочатку слід перевірити роботу на холостому ходу, пересвідчившись що пусковий механізм справний й немає витоку повітря.

Важливо не роз’єднувати шланги за умови включеного компресора. Також слід контролювати значення робочого тиску шляхом відстеження його на манометрі. Переносьте пристрій за ручку, що унеможливить зрив різьблення.

Дуже важливо дотримуватись режиму роботи. Пам’ятайте, що професійне обладнання може без проблем працювати протягом зміни, втім побутове потребує зупинок час від часу: необхідно зачекати, щоб двигун охолонув. Загалом для кожної моделі є свої рекомендації, вказані в інструкції. Обов’язково дотримуйтесь їх.

Правила обслуговування пневмоінструменту

Для довготривалої експлуатації інструмента забезпечте правильний догляд за ним. В першу чергу слід регулярно протирати обладнання сухою ганчіркою, щоб очистити його від пилу. При налипанні фарби на корпус слід використовувати розчинник. Але слідкуйте за тим, щоб засіб не протік всередину.

Зберігати пневмоінструмент та його насадки варто в спеціальному місці. Ідеально підійде пластикова ємність або спеціальний органайзер для інструментів. Важливо забезпечити оптимальні умови вологості.

Загалом нічого складного в роботі з пневмоінструментом немає. Важливо правильно підготувати його до роботи, ретельно дотримуватись правил безпеки та забезпечити оптимальний догляд. Це гарантуватиме не тільки якісний результат, але й довготривалу та безпроблемну експлуатацію.